Wirtualny przewodnik. Nowy sposób pozyskiwania klientów

Klient nie czyta opisów. Jak to zmienić?

Od kiedy tylko rozpoczęliśmy współpracować z Pośrednikami nieruchomości słyszymy: „Klienci nie czytają opisów”, natomiast wiele pytań klientów, podczas pierwszego kontaktu odnosi się do treści zawartych w opisie oferty.

Należy jednak pamiętać, że każdy użytkownik Internetu przyzwyczajony jest do odbierania treści prezentowanych w formie tekstu. Kluczowy jest sposób przekazu/wyświetlania. Z jednej strony musi być atrakcyjnie zaprezentowany, z drugiej konkretny i treściwy.

 

Jak generować więcej zapytań od klientów?

Wasi klienci są w Internecie. Oczywista oczywistość. Do tej pory krąży w branży podejście, że to telefon jest najważniejszym i dla wielu jedynym powszechnie uznawanym kanałem kontaktu pomiędzy klientem, a agentem. Z tego bierze się słyszane ostatnio bardzo często. „Nikt nie dzwonił na tę ofertę” lub „Mało dzwonią…”.

Faktem jest, że obecnie popyt jest mniejszy, jednak to nie jedyny powód. Bardzo konsekwentnie zmienią się preferencje komunikacyjne. Uwielbiamy pisać wiadomości na Messengerze lub Whatsappie. Dla trzydziesto lub dwudziestolatków rozmowa telefoniczna bardzo często już nie jest preferowaną formą kontaktu, zwłaszcza kiedy tyczy się to pierwszego kontaktu, gdy nie znamy drugiej strony.

 

Wirtualny Przewodnik- pozyskuj i obsługuj klientów

Zacznę od statystyk. Osoba oglądająca wirtualny spacer Spotbrowser, przeciętnie spędza na nim dwie minuty i trzydzieści sekund. Jest to czas, w którym chcemy dla Was pozyskać klienta.  Rolą wirtualnego przewodnika jest wyświetlanie komunikatów, które docelowo mają zachęcić go do podjęcia rozmowy na wbudowanym w wirtualny spacer chacie lub pozostawienia numeru telefonu do oddzwonienia.

Rozróżniamy dwa rodzaje komunikatów.

  1. Komunikaty informacyjne. Definiujecie jest sami. Maksymalnie możecie opublikować jeden komunikat na każdym zdjęciu, z którego składa się wirtualny spacer.
  2. Komunikaty pozyskujące. Zdefiniowane są przez nas. Zachęcają do pozostawienia numeru telefonu lub napisania na chacie.

 

Co dalej?

Metoda działania jest bardzo prosta i przypomina łowienie ryb.

Wyobraźcie sobie, że każdy wyświetlany komunikat to przynęta. Jeden z klientów zainteresuje się informacją o atrakcyjnej ekspozycji okien, dzięki czemu salon jest jasny, inny zwróci uwagę, że np. łazienka ponadprzeciętnie duża i przestronna, a dla kolejnego to może być, że podłoga wykonana jest z wysokiej klasy drewna.

Pomiędzy tymi komunikatami informacyjnymi, wyświetlamy w sposób nienachalny komunikaty pozyskujące zachęcające do nawiązania kontaktu.

Kluczowe jest to, aby pojawić się „Just in time”, czyli w momencie, kiedy klienta coś rzeczywiście interesuje. Nie atakujemy klienta na wejściu prośbą o kontakt jak to ma miejsce na większości stron, na których znajduje się czat lub formularz kontaktowy. Pewnie sami niejednokrotnie w takich sytuacjach ignorowaliście tego typu sugestie lub wyłączaliście komunikaty.

W wirtualnym przewodniku zdecydowanie więcej będzie komunikatów informacyjnych (wabików, ciekawostek, kluczowych informacji), a pomiędzy nimi wyświetlać się będą komunikaty pozyskujące.

Innym przykładem, który daje do zrozumienia, dlaczego taka forma zachęcenia do nawiązania kontaktu jest skuteczna to np. wizyta w sklepie z odzieżą. Odpowiedzcie sobie na pytanie w jakiej sytuacji chętniej zechcecie porozmawiać ze sprzedawcą, czy kiedy od wejścia pyta się czy może pomóc, czy może kiedy podchodzi w chwili jak widzi, że np. intensywnie szukacie lub porównujecie jakieś ciuchy, czyli coś Was zainteresowało lub zaangażowało do działania.

Dlatego aspekt „just in time” jest tak ważny. Tym właśnie dla waszych klientów ma być wirtualny przewodnik, czyli asystentem, który w Waszym imieniu obsłuży klienta i zachęci do kontaktu.

 

Nie zwlekaj tylko zacznij korzystać!

Sprawdź jak uruchomić opcję wirtualnego przewodnika dla Twoich Wirtualnych Spacerów klikając tutaj.