Wirtualne spacery w największych miastach

Wirtualne spacery w największych miastach

2020 rok mocno wpłynął na przemiany zachodzące w branży nieruchomości. W związku z tym, bardzo zyskały na znaczeniu wirtualne spacery.
Zobacz, jak pod względem geograficznym rozkładała się liczba wyświetleń oraz liczba osób odwiedzających wirtualne spacery w największych polskich miastach.

Poniższe dane pochodzą jedynie serwisu Spotbrowser, obejmują one okres od stycznia do grudnia 2020 r.

Liczba osób, które odwiedziły wirtualne spacery:

Warszawa 190 000
Trójmiasto 80 000
Wrocław 77 000
Poznań 55 000
Kraków 50 000

Nic dziwnego, że osoby z tych miast najczęściej wyświetlają wirtualne spacery. Jest to oczywiście związane jest z tym, że są to największe lokalne rynki nieruchomości w Polsce. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na skalę, ponieważ mówimy tutaj o setkach lub dziesiątkach tysięcy osób.

Co więcej, średni czas jednej wizyty na wirtualnym spacerze to około 3 minuty. To naprawdę długo. W tym czasie klient jest w stanie zapoznać się na tyle z nieruchomością, aby zweryfikować swoje oczekiwania.

Patrząc na ten „case” z perspektywy klienta, nieważne czy on po obejrzeniu spaceru skontaktuje się z agentem, bo jest zainteresowany najmem lub zakupem, czy nie podejmie dalej tematu, ponieważ mimo wszystko zaspokoił swoją potrzebę. Dzięki spacerowi, szybko, wygodnie, nie marnując czasu na dojazdy, w dogodnym dla siebie czasie mógł podjąć decyzję. Jeśli jakikolwiek klient, poszukuje nieruchomości to zapewne przegląda wiele ofert, a Ty wyposażając ofertę w wirtualny spacer znacząco wspomagasz jego proces decyzyjny. Jego skojarzenia z Twoją Osobą, czy też Marą Twojej firmy na pewno są bardzo pozytywne.

Dla Ciebie taka sytuacja oczywiście również jest korzystna, ponieważ albo otrzymasz bardziej zdecydowanego klienta (skontaktuje się z Toba, po obejrzeniu spaceru), albo nie będziesz musiał obsługiwać przypadkowego oglądającego, który na 90% nie kupi tej nieruchomości (około 10% realnie rozważa zakup).

 

Liczba wyświetleń wirtualnych spacerów:

Wirtualne spacery w Warszawie 265 000
Wirtualne spacery w Trójmieście 116 000
Wirtualne spacery we Wrocławiu 114 000
Wirtualne spacery w Poznaniu 78 000
Wirtualne spacery w Krakowie 76 000

Podobnie jak we wcześniejszym zestawieniu, tutaj również najwięcej wyświetleń obserwujemy w największych miastach w Polsce. W tym przypadku chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt. Dzięki wirtualnym spacerom, w tych miastach, nieruchomości odwiedzono ponad 600 000 razy. Wyobraź sobie, że każda z tych wirtualnych wizyt miałaby odbyć się realnie. Po pierwsze, ile agenci musieliby przeznaczyć na to czasu? Po drugie, ile wysiłku trzeba byłoby włożyć w organizację tych spotkań. I po trzecie, ile kosztowałoby paliwo, taksówki, itp, które umożliwiłyby transport. A przecież większość wizyt nie kończy się happy endem. To ogromna oszczędność czasu jaki i pieniędzy, przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb obydwu stron.

 

Podsumowanie

Podsumowując. Liczby nie kłamią. Te dwie statystyki są jednoznaczne. Wirtualne spacery są w stanie wygenerować setki tysięcy odwiedzin nieruchomości. Na ten moment niewielka część ofert obsługiwana jest przez wirtualne spacery, ale jeśli oferty je posiadają, to są one bardzo wartościowym sposobem prezentacji nieruchomości.

 

Spotbrowser.com to najpopularniejsze w 2020 roku narzędzie do tworzenia wirtualnych spacerów.

Załóż konto! Rejestrując się tutaj.

Pierwszy miesiąc jest darmowy.