Pokolenie Z, pokolenie najnowszych technologii

Pokolenie Z, pokolenie najnowszych technologii

Pokolenie Z, zwane jest również Zoomerami. Bardzo często można również spotkać się
ze stwierdzeniem, iż generacja Z, to pokolenie nowoczesnych technologii oraz Internetu. Zaliczają się do niej osoby urodzone między 1995-2010 rokiem życia. Z racji tego, że są to pierwsze osoby dorastające w pełni scyfryzowanym społeczeństwie pokolenie to zwane jest często „generacją multitasking”, „Generacją C”, „Generacją V”, czy też „cichym pokoleniem”.

Pokolenie Z, czyli Post Milenialsi i Zoomerzy

Specyfiką tego pokolenia jest to, że są to młodzi ludzie praktycznie od zawsze związani z nowoczesną technologią. Przedstawiciele tej generacji od zawsze szukają odpowiedzi w sieci. Charakterystyczne dla tego pokolenia jest również to, ze od zawsze posiada stały dostęp do Internetu. Cechuje się ono większą otwartością, skłonnością do dyskusji na forach internetowych oraz praktycznym używaniem wielu technologii, jak również mediów społecznościowych. Warto podkreślić, iż pokolenie to bardzo często korzysta z nowoczesnych technologii, z racji tego, że dla Post Milenialsów bardzo ważna jest praktyczność. Cenią sobie także użyteczność produktu oraz oszczędność czasu.

Pokolenie Z, czyli pokolenie najnowszych technologii

Pokolenie Z idealnie odnajduje się w nowych technologiach. Nie jest mu obcy: Internet, aplikacje mobilne, czy też wirtualna rzeczywistość. Jest to generacja, której dostęp do nowoczesnych technologii oraz Internetu służy, między innymi do: zdobywania wiedzy, komunikowania się, własnego rozwoju, pracy, czy też dostępu do kultury. Osoby urodzone w tym okresie wykorzystują Internet na każdym etapie życia.

Generacja Z i wrodzony multitasking

Przedstawiciele Pokolenia Z charakteryzuje bardzo duży multitasking, czyli umiejętność robienia wielu rzeczy w jednym czasie. Jest to dla nich bardzo naturalne. Dla Post Milenialsów nie stanowi problemu robienie kilku rzeczy na jednej płaszczyźnie. Z drugiej strony, ciężko jednak skupić ich uwagę na jednej rzeczy. Dlatego też, trzeba wielu zabiegów, by  tego dokonać. Również pod względem nowoczesnych technologii, aplikacji mobilnych, itp.

Pokolenie Z, a uleganie trendom

Generacja Z, to pokolenie, które bardzo szybko ulega trendom. Jest podatna na wszelkiego rodzaju reklamę. Często ulega jej w nieświadomy sposób. Ciężko więc zaspokoić generację Z. Firmy ścigają się, by w pełni przykuć uwagę pokolenia. Dlatego też często pojawiają się różne akcje social media, w które angażują się Post Milenialsi.

Pokolenie to jest aktywne na Facebooku, Instagramie, Snapchacie, Messengerze, czy też Whatsappie. Żyje z aplikacjami mobilnymi, nowoczesnymi technologiami oraz wszechobecnym Internetem.  Warto podkreślić, iż nie pamięta czasów bez smartfonów, Facebooka oraz Instagrama. Twitter jest trochę dla niego archaiczny, dlatego też częściej korzysta ze Snapchata, czy też TikToka. Generacja Z wykorzystuje media społecznościowe jako wyrażanie siebie, komunikowanie się, ale w bardzo dużej mierze także pracę.