Pokolenie Y, tak zwani Milenialsi

Pokolenie Y, tak zwani Milenialsi

Kolejnym charakterystycznym pokoleniem godnym uwagi jest Pokolenie Y. Zwane również Milenialsami. Czym się charakteryzuje, dlaczego nazywane jest  „pokoleniem cyfrowym”? Na czym się skupia oraz czego oczekuje od aplikacji internetowych? Przekonajcie się sami.

Pokolenie Y – główne cechy generacji

Pokolenie Y, zwane jest również Milenialsami. Określenie to dotyczy osób urodzonych w latach 80. i 90. XX wieku. Często również zwane jest „pokoleniem cyfrowym”, „następną generacją”, czy też „pokoleniem Milenium”. W Polsce granice czasowe tego pokolenia obejmują lata 1980-1995. Osoby urodzone w tym przedziale czasowym są wielozadaniowe oraz otwarte na nowe wyzwania. Cenią sobie możliwość relokacji. Milenialsi bardzo często nazywani są pokoleniem nowoczesnych technologii oraz Internetu.

Globalna wioska

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że pokolenie Y bardzo aktywnie i w wielu dziedzinach życia korzysta z technologii oraz mediów cyfrowych. Milenialsi, dzięki Internetowi żyją w „globalnej wiosce” i posiadają znajomości na całym świecie. Generacja ta dorastała w  świecie pełnym elektroniki, społecznie połączonym przez sieć. Pokolenie to jest otwarte na wszelkie zmiany. Jest pokoleniem skupiającym największą uwagę marketingową. Ze względu na dużą liczbę osób w generacji Y, pokolenie to jest głównym ogniwem i siłą napędową współczesnej gospodarki.

Generacja Y, a rozpowszechnienie Internetu

Dzieciństwo tego pokolenia przypadło na okres rozpowszechniania się Internetu, mediów społecznościowych, czy też gier video. Dzięki temu Milenialsi są już oswojeni z wszelkimi nowościami technologicznymi. Pokolenie Y, czyli osoby między 25, a 42 rokiem życia to generacja wychowana w cyfrowym świecie. W Polsce stanowi znaczną część konsumentów. Milenialsi to mobilni, świadomi klienci, których głównym narzędziem zarówno w pracy, jak i w życiu stanowi smarfon.

Dzięki takim narzędziom, bez trudu, z każdego miejsca na ziemi dokonują zakupów, opłacają rachunki, monitorują aktywność fizyczną, czy też pracują. Dzięki stałemu dostępowi do Internetu pokolenie to żyje w „globalnej wiosce”. Za pomocą Internetu i wielu aplikacji Milenialsi mają możliwość zawierania znajomości na całym świecie.

Milenialsi, a aplikacje internetowe

Milenialsi to pokolenie, które bardzo często i chętnie korzysta z wszelkich aplikacji internetowych. Media społecznościowe to stały element życia „pokolenia cyfrowego”. Pokolenie to jest „wychowane” przy użyciu mediów społecznościowych, które zapewniają mu nie tylko rozrywkę, ale również kontakt z otoczeniem.

Warto podkreślić, iż w niektórych branżach social media, czy też komunikatory z nimi związane, uznawane są jako główny element komunikacji. Tak więc pokolenie to jest otwarte na wszelkie technologie, aplikacje internetowe, komunikatory, itp. Są one bowiem ich częścią życia. Dzięki Milenialsom rośnie świadomość Konsumentów. Jest to grupa dzięki, której w dużej mierze rozwinął się e-commerce. Pokolenie Y w dużej mierze dokonuje zakupów przez Internet. Nie przywiązując się w tak duży stopniu do danej marki, jak Pokolenie X. Stale korzysta z Internetu, aplikacji internetowych, komunikatorów. To wszystko stanowi część ich życia.

 

Zdjęcie z pl.freepik.com