Jesteś ciekaw czy Twój wirtualny spacer przyciąga uwagę?

Wirtualne spacery z roku na rok zyskują na popularności. Coraz więcej agencji nieruchomości decyduje się na taką formę przygotowania oferty. Dlaczego? Bo taka prezentacja bardzo mocno przyciąga uwagę potencjalnych klientów. 

Osoba poszukująca nieruchomości do zakupu czy wynajmu bezsprzecznie zacznie wyszukiwać oferty w internecie. Jeżeli nie zna adresów serwisów ogłoszeniowych to zapewne wykorzysta do poszukiwań wyszukiwarkę google. W serwisie ogłoszeniowym zapewne skorzysta z filtrów które pozwolą zawęzić oferty do tych na których mu najbardziej zależy. To właśnie w filtrach wyszukiwarki serwisu, poszukujący nieruchomości pierwszy raz spotyka się ze zwrotem prezentacja/wirtualny spacer. Czy zaznaczy tą opcję czy też nie, pewnym jest że w trakcie poszukiwań trafi na ofertę z wirtualnym spacerem.

 

Czy wirtualny spacer przyciąga uwagę?

Według badań wielu niezależnych organizacji, skrótowa odpowiedź brzmi – TAK. National Association of Releators czyli największe stowarzyszenie handlowe branży nieruchomości w USA przez rok prowadziło badania związane z popularnością  wirtualnych spacerów. Ostatnie ustalenia obejmują:

  • Ponad połowa dorosłych osób korzystających z internetu korzystała z wirtualnych spacerów
  • 54% kupujących i wynajmujących nieruchomości osób nie obejrzy nieruchomości osobiście jeżeli oferta posiada wirtualny spacer
  • ponad 50% potencjalnych klientów uważa, że wirtualny spacer jest bardzo przydatny w podejmowaniu zakupowej decyzji.

Te dane zostały potwierdzone przez serwis Releator.com, który wykazał że oferty z wirtualnym spacerem mają 87% więcej wyświetleń niż te bez . Tę kwestię możemy podsumować statystkami cytując serwis Panomatics.net który przekazuje:

„Wirtualne wycieczki sprawiają, że ludzie pozostają na stronie internetowej od 5 do 10 razy dłużej”

 

Przekonaj się sam czy wirtualny spacer przyciąga uwagę.

Spotbrowser.com nie jest jedynie narzędziem do tworzenia i publikowania wirtualnych spacerów. W funkcjonalnościach znajdziesz także sekcję związaną z statystykami dla wszystkich utworzonych przez Ciebie prezentacji. Podstawowe statystyki otrzymasz w trakcie darmowego, miesięcznego okresu próbnego (kliknij aby się zarejestrować). Otrzymasz je także w najtańszym dostępnym pakiecie. Dzięki tym statystkom, sprawdzisz ile razy wirtualny spacer został zwiedzony, ile łącznie zwiedzający spędzili na nim czasu oraz ile średnio czasu zajmuje jedna wizyta.

 

Zakup wyższego pakietu oferuje statystki rozszerzone.

Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć czy wirtualny spacer przyciąga uwagę, podstawowe statystki możesz rozszerzyć o „rozszerzone statystyki”. Umożliwiają one „lokalizację klienta” poprzez udostępnienie wirtualnego spaceru za pomocą specjalnie przygotowanego dla serwisu ogłoszeniowego adresu url. Umieszczając tak przygotowany wirtualny spacer np. na serwisie otodom, dowiesz się ile osób zwiedziło spacer właśnie z tego serwisu. Powielając tą czynność dla każdego serwisu ogłoszeniowego będziesz w stanie porównywać/filtrować statystyki względem serwisów ogłoszeniowych.

 

Czy warto umieścić wirtualny spacer w ofercie?

Wszelkie badania, trendy i zachowania klientów wskazują jednogłośnie że wirtualny spacer jest medium które bardzo dobrze przykuwa uwagę. Dzięki statystykom spotbrowser.com będziesz mógł  je nie tylko sprawdzić ale będziesz także mógł analizować ruch pochodzący z serwisów ogłoszeniowych. Wirtualny spacer pozwala zaoszczędzić czas na dojazdach na bezpośrednie prezentacje. Pozwala oszczędzać na kosztach związanymi z podróżą do nieruchomości. Wirtualny spacer to korzyści zarówno dla osób chcących zakupić nieruchomości jak i dla osób je sprzedających.