Edytor wirtualnych spacerów - Spotbrowser.com
Zaloguj

Edytor wirtualny spacerów to podstawowe narzędzie spotbrowser.com

Aby móc komunikować się z klientami, musisz najpierw utworzyć nowy projekt (wirtualny spacer). Po opublikowaniu go w internecie, klienci będą mogli dzięki niemu kontaktować się z Twoją firmą.

 

Aby mógł nauczyć się obsługiwać edytor wirtualnych spacerów możesz skorzystać z poniższego filmu lub bazy pytań umieszczonych pod filmem.

 

 

dodawanie projektu Aby utworzyć wirtualny spacer kliknij na zielony przycisk "dodaj projekt".
Otworzy się okienko w którym musisz wpisać unikalną nazwę dla projektu. Po przyciśnięciu przycisku "dodaj", na liście projektów pokaże się nowa pozycja (jeszcze pusta).

Aby przejść do edytora wirtualnych spacerów kliknij na nowo utworzoną pozycję.

1. Po utworzeniu nowego, pustego projektu, wejdź w niego, a następnie kliknij w ikonę "plusa" lub przycisk "dodaj zdjęcie"        
 


2. Po pojawieniu się okienka, przenieś zdjęcia z katalogu i upuść na niebieskim obszarze. Możesz też kliknąć na niebieski ekran i wybrać zdjęcia z okna systemowego.
3. Po załadowaniu się zdjęć, kliknij na przycisk "dodaj" znajdujący się w prawym dolnym rogu okienka, a zdjęcia zostaną załadowane do projektu.
4. Poprawnie wgrane zdjęcia powinny wyglądać jak na tym zrzucie ekranu.

Ustawianie sceny początkowej to ustawianie pierwszego pomieszczenia od którego klient rozpocznie zwiedzanie wirtualnego spaceru.

Aby ustawić wybrane pomieszczenie jako początkowe, musisz przenieść je na pierwszą pozycję na liście miniatur.

Złap lewym przyciskiem myszy za ikonę strzałek skierowanych w górę i dół (dawniej 3 kropeczki) i przenieś wybraną scenę na samą górę listy. Następnie puść klawisz myszki.

Po zapisaniu projektu, sceną początkową będzie ta, którą ustawiłeś jako pierwszą.

 

Widok początkowy to widok który zobaczy klient zaraz po rozpoczęciu zwiedzania wirtualnego spaceru oraz po przejściu do wybranej sceny. 

Zapoznaj się z poniższym filmem aby dowiedzieć się jak ustawiać poprawnie widoki

 

Użytkownik spacerujący po wirtualnym spacerze, może także poruszać się po rzucie nieruchomości. Aby mógł tak spacerować, twórca wirtualnego spaceru musi w edytorze dodać rzut nieruchomości w postaci pliku .jpg lub .png. Jak to zrobić? Sprawdzisz na tym filmie umieszczonym na youtube.com