Wirtualny spacer a sprzedaż nieruchomości

Wirtualny spacer jest nowoczesną formą prezentacji różnego rodzaju nieruchomości. Rozwiązanie to jest doskonałym medium nie tylko dla biur nieruchomości ale przede wszystkim dla potencjalnych klientów poszukujących własnych 4 kątów.

Rozwiązania internetowe ewoluują z dnia na dzień. Niegdyś bardzo czasochłonne i drogie w wytworzeniu wirtualne spacery dziś są bardziej dostępne dzięki nowym technologiom. Każdy agent nieruchomości może samodzielnie w prosty sposób wykonać zdjęcia sferyczne za pomocą dedykowanych kamer a następnie połączyć je za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Dzięki temu ogłoszenia sprzedaży czy wynajmu nieruchomości nie są już tylko stertą zdjęć i tekstu.

Czym jest wirtualny spacer?

Wirtualny spacer jest to taka jakby interaktywna prezentacja zdjęć. Nie są to zwykłe zdjęcia. Są to panoramiczne zdjęcia sferyczne wykonywane za pomocą aparatu lustrzanego, kamery sferycznej a nawet smartphona (o kamerach sferycznych pisaliśmy w tym artykule – czytaj). Zdjęcia te charakteryzują się stosunkiem obrazu 2:1 dzięki czemu po „złożeniu” takiego zdjęcia w np. sześcian tworzy wrażenie zdjęcia przestrzennego.

Aby „rozglądać” się po takich zdjęciach wykorzystuje się myszkę lub strzałki na klawiaturze. Na urządzeniach mobilnych obsługa jest również intuicyjna ponieważ używa się gestów palca.

Interaktywność wirtualnych spacerów nie polega tylko na tym że potencjalny klient rozgląda się po jednym pomieszczeniu. Może przechodzić po wielu pomieszczeniach a nawet po miejscach usytuowanych wokół fotografowanej nieruchomości. Możliwe jest to dzięki połączeniu ze sobą pomieszczeń (zdjęć sferycznych) za pomocą tzw. punktów hotspot czyli ikon graficznych.

Zalety wykorzystania wirtualnych spacerów w branży nieruchomości.

Zalet wykorzystania wirtualnych spacerów w branży nieruchomości nie sposób wyliczyć. Oczywiście postaram się przedstawić najważniejsze. Zwrócę też uwagę na nasz produkt który wplata się w wymienione atuty aby pokazać Wam że wirtualny spacer to nie tylko graficzne przedstawienie nieruchomości.

 

1. Atrakcyjność oferty oraz strony internetowej

W XXI wieku atrakcyjne zdjęcia już nie wystarczają. Konkurencja wykorzystująca wirtualne spacery szybciej przyciąga potencjalnych klientów niż ci którzy ich nie posiadają. Doskonałym przykładem są strony wynajmujące nieruchomości w sezonie wypoczynkowym. Te które posiadają wirtualny spacer mają większe obłożenie jak te które go nie posiadają.

Co się jeszcze wiąże z zwiększeniem atrakcyjności? A np to że:

  • szybciej pozyskasz potencjalnego klienta
  • dotrzesz do większej liczby potencjalnych klientów
  • zaspokoisz ciekawość klienta pokazując mu wszelkie szczegóły nieruchomości

 

2. Poczucie rzeczywistości 

Będąc zapalonym zwolennikiem zdjęć sferycznych niejednokrotnie pokazywałem takie zdjęcia swoim znajomym. Zdecydowana większość z nich a w szczególności osoby starsze mówiły że można poczuć się jak by się tam znajdowało. Identyczne zdanie mają klienci – mówią agenci nieruchomości z którymi współpracujemy. Dlaczego tak się dzieje? A to dlatego że klient w dużo łatwiej potrafi wyobrazić sobie układ pomieszczeń znajdujących się w zwiedzanej nieruchomości. Dlatego też że może zobaczyć szczegóły które dotychczas wychodziły poza kadr tradycyjnego zdjęcia.

 

3. Oszczędność czasu

Zastosowanie wirtualnego spaceru przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości pozwala zaoszczędzić sporo czasu.  Oddając klientowi medium które pozwala poczuć się mu jak by się w nim znajdował nie tylko oszczędzi jego czas ale i agenta który taką nieruchomość obsługuje. Powodem jest fakt że klient zaznajamiając się z nieruchomością w tej formie nie musi odchodzić od komputera. Dzięki temu agent ogranicza wizyty w oferowanej nieruchomości do minimum i co ważne wizyty te zazwyczaj odbywają się z bardziej zdecydowanymi klientami. Jednym zdaniem, korzystają dwie strony.

 

4. Oszczędność pieniędzy 

Jeżeli jesteś agentem nieruchomości sam dobrze wiesz ile czasu poświęcasz na bezpośrednie prezentacje. Musisz podjechać do właściciela nieruchomości po klucze. Jeżeli już je posiadasz lub właściciel otworzy drzwi to jedziesz bezpośrednio do oferowanego obiektu. Między czasie stoisz w korkach. Po prezentacji jedziesz na kolejną lub wracasz do biura. To kosztuje. Paliwo, eksploatacja auta. A co w przypadku dużej odległości oferowanej nieruchomości od Twojego biura? Nie będę już wspominał o stresie po nieudanej prezentacji i zagrożeniach jakie płyną podczas jazdy autem 🙂  Zminimalizuj koszta a oszczędności przeznacz na narzędzia wspomagające sprzedaż.

 

Spotbrowser.com powyższe zalety jeszcze bardziej uatrakcyjnia. Za pomocą wirtualnej prezentacji agent nieruchomości może oprowadzać klientów z własnego biura. W zasadzie to z dowolnego miejsca na ziemi dzięki aplikacji mobilnej. Funkcja wirtualnej prezentacji pozwala połączyć się dwóm stronom ze sobą. Rozmawiać jak za pomocą komunikatora skype oraz prezentować nieruchomości. Na ekranie urządzenia klienta kierunek widoku zmienia się w to samo połażenie w które ustawi je sprzedawca na swoim urządzeniu. Także klient może pokazać agentowi to co go interesuje i zapytać go o to. W ten sposób można prezentować nieruchomości na odległość jednocześnie nie będąc w niej fizycznie.

 

Podsumowanie

Według nas i nie tylko nas bo na dzień dzisiejszy także wielu agentów nieruchomości, zastosowanie wirtualnych spacerów jest czymś co w niedługim czasie będzie standardem. Potencjalny klient nie mając możliwości przespacerowania się po wybranej nieruchomości nie będzie zwracał uwagi na takie oferty. Oczywiście zdajemy sobie sprawę że sprzedać nieruchomości nie da się przez internet. Za to można taką ofertę uatrakcyjnić. Skąd to wszystko wiemy? Nie tylko dlatego że współpracujemy z wieloma biurami nieruchomości ale dlatego też że sami wynajmujemy nasze mieszkania wykorzystując wirtualne spacery.

 

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami? Zapraszamy do niezobowiązującej rozmowy mejlowej lub telefonicznej.

kontakt@spotbrowser.com

One thought on “Wirtualny spacer a sprzedaż nieruchomości”

Comments are closed.